Teen-forum - bo rozrywka to my !

rozerwij się, podyskutuj, wyraź swoje poglądy....BAW się !


  • Index
  •  » Szkoła
  •  » Szkoła , tak ważna , a tak przez wielu olewana .

#1 2009-02-24 20:40:48

Mr.Rozrywka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 4
Punktów :   

Szkoła , tak ważna , a tak przez wielu olewana .

Więc po co chodzimy do szkoły? Aby się uczyć! A po co chodzi do szkoły duża część młodzieży? Aby się śmiać i bawić! Dam przykład mojego jednego "kolegi" z klasy:

Jego dzień w szkole wygląda tak:

Przyjście w połowie 1 lekcji. Bicie się , krzyczenie , fatalne zachowanie na przerwach . Gdy jest brany do pytania odpowiada : "Proszę mi wpisać 1" . Wyzywanie nauczycieli i kiedyś nawet uderzył . Ucieczka z 2 ostatnich lekcji.

Oczywiście już został usunięty z klasy i ma zajęcia indywidualne.

Niestety , takich przypadków jest kilka , a także bardzo dużo mniej "drastycznych".

Ludzie!!!! Ja się dziwię takim... szkoła to ważny element życia , zależy od tego nasza przyszłość.

Offline

 

#2 2009-02-24 20:54:10

Daiku

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 1
Punktów :   

Re: Szkoła , tak ważna , a tak przez wielu olewana .

Więc ja się wypowiem tak:

Szkoła jest potrzebna... wiele ludzi olewa ją i mówi, że lepsze życie by było w domu i cały dzień granie na kompie "ile sił w komputerze". Dobra... macie rodziców, oni was wychowują płacą za was... nagle zostajesz sam. Bez wykształcenia nie masz szans na dobrą pracę... Wniosek? ŻYCIE JAK BUM, po śmietnikach lub praca - sprzątanie, odśnieżanie, na budowie... choć do tego jest coraz mniej miejsc. Dlatego też, żeby żyć na poziomie musisz zdobyć wykształcenie i być najlepszym, bo właśnie takich szukają do pracy! Ja osobiście nie lubię się uczyć... ale wiem, że w przyszłości przyda mi się to i jak będę dość dobrze zarabiać, to oszczędzę sobie wielu trudów i smutnego życia pełnego bólu.

DLATEGO KAŻDEMU POLECAM SYSTEMATYCZNĄ NAUKĘ!

Offline

 

#3 2009-02-25 16:09:24

Pryza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Szkoła , tak ważna , a tak przez wielu olewana .

i tak niektóre elementy systemu nauczania sa kompletnie niepotrzebne...dobrze, że niedługo wprowadzą to profilowanie od samego początku edukacji, aby uczyć naprawdę tego, co przyda nam się do przyszłej pracy. Chociaż ludzi nie zmienisz, lenistwo dalej będzie brało góre i bezrobocie nie spadnie...ale to już temat na inną lekcje WoS'u

Co do zarabiania to różnie można to interpretować. Co z tego jeżeli mogę być architektem za powiedzmy 5 tys. miesięcznie, jeżeli mnie interesuje bycie historykiem za 2 tys. zł? Edukacja jest tylko częściowo zależna od zarobków [juz bardziej od szybkości znalezienia pracy]

Co do nauki...to humanistyka jest moją mocną stroną i na pewno gdzieś w tamtą stronę się udam.

Ostatnio edytowany przez Pryza (2009-02-25 16:13:05)

Offline

 
  • Index
  •  » Szkoła
  •  » Szkoła , tak ważna , a tak przez wielu olewana .

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krins.pun.pl www.megakino.pun.pl www.skalna-jaskowicka.pun.pl www.zspgodzianow.pun.pl www.pokemon-shadow-black.pun.pl